Subscribe:

Labels

Sunday, October 16, 2016

ПРИРОДЕН ЛЕК ПРОТИВ АЛЕРГИЈАТА НА ПОЛЕН


За сите оние кои се алергични на поленот и прашината пробајте го овој природен лек:
1 парче ѓумбир
1 чешне лук
Рен, (парче од 5 см)
Сок од еден лимон
2 лајчиња мед

Додајте го ѓумбирот, лукот и ренот во една чаша со вода и зовријте го се додека половина од водата не испари. додајте го лимоновиот сок и мeдот. Откако ќе остине се зема по 5 мл дневно. Лукот е природен антихистамин, ренот е деконгестив а ѓумбирот е против воспалување.
  Macedonian timeline

No comments:

Post a Comment